Kategórie
Kapa v regiónoch 2019

KAPA vo Windparku Bruck an der Leitha

Včera nás privítal vo Windparku Bruck an der Leitha pán poslanec Karol Galek – člen Výboru NR SR pre hospodárske záležitosti a expert strany SaS pre energetiku.

Priamo na veternej turbíne (jedna z dvoch vyhliadkových platforiem v Rakúsku) vo výške 60 m nám odborne a pútavo vysvetlil technológiu a nuansy výroby zelenej energie z obnoviteľných zdrojov.

Pri následnej večeri v Brucku nám podrobne porozprával o.i. o energetickej politike, regulácii, „Mochovciach 3 a 4“, teplárenstve, sieťach, elektrine, plyne, využívaní a financovaní výroby „zelenej“ energie na Slovensku a tiež o „best practices“ zo zahraničia. Prešli sme si potrebné kroky a zmeny, ktoré spolu s SaS aktívne presadzuje, pre lepšiu, zelenšiu a efektívnejšiu energetiku u nás.

KAPA12 pozorne sleduje aj dianie v parlamente pred blížiacimi sa voľbami a tak nás zaujímalo, ako sa mu darí formovať koalície pri presadzovaní zmien. Pán poslanec sa podelil aj o zaujímavé príbehy a prekvapivo pozitívne osobné postoje niektorých významných „hráčov“ v súčasnej vládnej koalícii.

Ešte raz ďakujeme pán poslanec za skvelý a inšpiratívny spoločný večer v Rakúsku, a držíme palce v ďalšom zápase o lepšiu energetiku pre všetkých spoluobčanov!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *