Kategórie
Kapa v regiónoch 2018

KAPA12 v Rokycanoch, alebo „Ako prišiel Mikuláš“….

Minulý týždeň sme boli podporiť našu kamarátku a absolventku Politickej akadémie Majku Mydliarovú Mária Mydliarová v dedine Rokycany pri Prešove, kde Majka od septembra v rámci programu Teach for Slovakia učí v rómskej škole.

Členovia KAPA12 a naši podporovatelia vyzbierali tak prepotrebné veci ako školské potreby, detské knižky, hračky a osobne ich do Rokycian priniesli. Okrem toho sme priniesli darčeky aj pre miestne deti, veď aký by to bol Mikuláš bez darčekov, však? 😉🎁


Spolu s učiteľmi sme sa radovali z úprimných a nefalšovaných detských reakcií. Naša radosť bola o to väčšia, že nám v každej triede deti niečo zaspievali alebo zarecitovali. Následne sme navštívili aj rómske osady v Rokycanoch a Kojaticiach, aby sme na vlastnej koži zažili dennú realitu chudoby, s ktorou sa táto skupina obyvateľstva musí denne boriť. Veľmi nám pomohlo aj stretnutie v Komunitnom centre Kojatice, kde nám miestna koordinátorka pani Maria Lichvarova, ako aj zahraniční dobrovoľníci porozprávali ich dojmy a skúsenosti s prácou v sociálne vylúčených spoločenstvách.


Tento článok nie je o riešení rómskej problematiky. Je o vzdaní úcty a poklony všetkým tým, ktorí sa venujú práci s Rómami a snažia sa im každodennou mravenčou prácou pomôcť zabezpečiť si lepší život, alebo lepšie vyhliadky pre spoločenské uplatnenie. Naša úcta a hold smerujú aj ku všetkým dobrovoľníkom z programu Teach for Slovakia, ktorí v školách ale aj v teréne vykonávajú úžasnú prácu.


Jedným z cieľov KAPA12 je pomáhať sociálne slabým a navrhovať aktívne riešenia pre túto skupinu obyvateľstva. Ďakujeme všetkým našim podporovateľom a priaznivcom.💪👏

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *